Subscribe:

Ads 468x60px

Wydarzenia

 23-25 maja 2013r.

W dniach 23-25 maja dwie uczennice klasy V – Milena Kulicka i Angelika Różanowska, wraz z opiekunem Panią Beatą Lipka uczestniczyły w XXI Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich. Tym razem organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 6 z Gniezna.
Idea Zlotów Szkół Sienkiewiczowskich narodziła się w 1993 roku. Pomysłodawcą był dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Antoni Cybulski, który od lat patronuje ich organizacji, szerząc najcenniejsze przesłania naszego noblisty. Celem zlotów jest popularyzowanie twórczości Henryka Sienkiewicza oraz ukazywanie piękna naszego kraju. 
 Od początku zrodzenia się idei zloty odbywały się w miejscowościach:
  • 1993 Wola Okrzejska
  • 1994 Łańcut
  • 1995 Wąsosze
  • 1996 Siedlce i Wola Okrzejska
  • 1997 Łowicz
  • 1998 Kościelec
  • 1999 Kraków
  • 2000 Warszawa
  • 2001 Szczecin
  • 2002 Poznań
  • 2003 Myszków
  • 2004, 2010 Szydłowiec
  • 2005 Ziębice
  • 2006 Zamość
  • 2007 Kołobrzeg
  • 2008 Olecko
  • 2009 Nowy Sącz - Szczawnica
  • 2011 Przemyśl
  • 2012 Starogard Gdański
  • 2013 Gniezno
Delegacje naszej szkoły uczestniczyły w  zlotach w: Łowiczu, Kościelcu, Krakowie, Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Myszkowie, Szydłowcu, Ziębicach, Zamościu, Nowym Sączu i  Gnieźnie.

Do Pierwszej Stolicy Polski przyjechały delegacje z 43-ech szkół - podstawowych, gimnazjów i liceów. Pierwszego dnia odbył się przemarsz główną ulicą Gniezna pod pomnik Bolesława Chrobrego, gdzie miało miejsce powitanie uczestników zlotu przez władze miasta.
Następnie w auli I LO odbyło się oficjalne otwarcie zlotu, występy artystyczne oraz wręczenie nagród laureatom konkursów o tematyce Sienkiewiczowskiej. Wieczorem odbyło się spotkanie opiekunów oraz dyskoteka dla zlotowiczów w Miejskim Ośrodku Kultury. W sobotę uczestnicy zwiedzali Gniezno i Biskupin oraz uczestniczyli w imprezie plenerowej w Dziekanowicach, gdzie znajduje się jeden z największych skansenów w Europie. Uczestnicy mieli okazję spotkać z wnukiem Noblisty – Juliuszem Sienkiewiczem, który chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć i rozdawał autografy.
Zlot zakończyła w niedzielę Msza św. odprawiona w Katedrze Gnieźnieńskiej. Uczestnicy zlotu mieli niepowtarzalną okazję przejścia przez Drzwi Gnieźnieńskie.

 22 – 23 kwietnia 2013 r.

Dni Edukacji Wczesnoszkolnej

W tym roku szkolnym Dni Edukacji Wczesnoszkolnej poświęcone były tematyce  ekologicznej i przebiegały pod hasłem: „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi”. Uczniowie klas I – III z dużym zaangażowaniem włączyli się w ten projekt przygotowując inscenizację oraz prezentacje multimedialne poruszające problematykę ochrony środowiska. Zaproszeni do szkoły rodzice obejrzeli część artystyczną oraz wystawę prac uczniów wykonanych z materiałów odpadowych.
22 kwietnia  na  zajęciach edukacyjnych gościliśmy pracownika Nadleśnictwa Biała Podlaska. Z takiej lekcji ekologii dzieci wyniosły przekonanie, że los naszej planety zależy również od tego, jak my zadbamy o to, co jest wokół nas.


Luty 2013r. 
Konkursy

25 lutego ośmiu uczniów klasy szóstej uczestniczyło w szkolnych eliminacjach XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom.” Do  eliminacji na szczeblu gminnym zakwalifikowani zostali:  Mateusz Czemierowski i Wojciech Kostyra.

26 lutego 2013 roku  trzynaścioro uczniów z klasy III, V i VI wzięło  udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox”. To już XIII edycja konkursu odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.


21 grudnia 2012 r.
APEL BOŻONARODZENIOWY
Uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem P.Teresy Olesiejuk i P.Beaty Lipka przygotowali apel z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na początku P.Jadwiga Szewczyk dokonała podsumowania konkursu pod hasłem "Matematyczna choinka". Autorom najpiękniejszych drzewek Pani Dyrektor Barbara Kociubińska-Koza wręczyła dyplomy i drobne upominki.
23 listopada 2012 r. 
 Podsumowanie Konkursu "Czysta Ziemia "
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowanie V edycji konkursu "Czysta Ziemia". W konkursie wzięło udział 40 szkół z całego powiatu. Nasza szkoła zdobyła II miejsce  i otrzymała dyplom oraz wysokiej klasy laptop. Ponadto uczennica kl. 5 Angelika Różanowska została wyróżniona za wyjątkowe zaangażowanie w działania związane z konkursem i otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową. Koordynatorem konkursu była p. Renata Kwiatkowska, która przygotowała liczne działania, akcje i konkursy ekologiczne oraz sporządziła sprawozdanie z przebiegu tych działań. Gratulujemy!

13 listopada 2012 r.


13 listopada uczniowie klas III-IV oraz V-VI przystąpili do udziału w II ogólnopolskim konkursie z wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony – MEDITEST, organizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie.
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach.


12 listopada 2012r.
Święto Odzyskania Niepodległości

12 listopada uczciliśmy w naszej szkole Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczysty apel przygotowali uczniowie kl.IV- VI pod opieką Pani Aleksandry Perzyny.  Nie mogło zabraknąć hymnu narodowego i pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod kierownictwem  Pani Teresy Olesiejuk. 


8 listopada 2012 r.
Rozstrzygnięcie szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 
pod hasłem"Zapobiegajmy pożarom"

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych zakwalifikowanych do etapu gminnego.




24 października 2012 r.
Ślubowanie uczniów klasy I

Uroczystość ślubowania to bardzo ważna i podniosła chwila w życiu każdego ucznia. W naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy I odbyła się 24 października 2012 roku. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności podczas inscenizacji „Witajcie w naszej bajce” w trakcie, której w świat obowiązków szkolnych wprowadzał ich profesor Kleks i towarzyszące mu postacie z bajek. Swój pierwszy szkolny egzamin nasi młodsi koledzy zdali celująco i zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym.
Uroczystego pasowania pierwszoklasistów na uczniów dokonała Pani Dyrektor Barbara  Kociubińska – Koza. Pamiątką z tej uroczystości są zdjęcia, dyplomy pasowania na ucznia, upominki przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy II i prezent – zegar  od Samorządu Szkolnego, który będzie odmierzał pierwszoklasistom tylko miłe i radosne chwile spędzone w murach naszej szkoły.

19 października 2012r.
Warsztaty pt. ,, Śmieci mniej – Ziemi lżej”
W pracowni multimedialnej odbyły się warsztaty pt. ,, Śmieci mniej – Ziemi lżej”. Zajęcia edukacyjne przeprowadziła wśród uczniów klasy II i VI pani Magdalena Żychowska- pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Terenowy Janów Podlaski.
Przeprowadzone zajęcia miały na celu pokazać uczniom, jak odpowiedzialnie postępować z odpadami. Uświadomić, że każdy z nas wpływa na środowisko i tylko od niego zależy, jakie to oddziaływanie odniesie skutek.

15 października 2012 r.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 15.10.2012r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym, pod opieką artystyczną Pani Ewy Nitek, zorganizowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ miał charakter żartobliwy, a dominująca scenka nosiła tytuł: „Duża przerwa w pokoju nauczycielskim”. W rolach pań nauczycielek wystąpiły: Kinga Ceniuk, Weronika Czemierowska, Wiktoria Różanowska, Alicja Zajaczkowska, Natalia Niestoruk oraz Aleksandra Daczkowska. W postać Pani Dyrektor popisowo wcieliła się Gabriela Wieczorek. Wiersze pięknie recytowali: Weronika Lichaczewska, Igor Leśko, Krystian Ćmakowski, Mateusz Reluga. Piosenkę pt. ,,Drzwi do kariery” wykonała brawurowo Anna Giez. Oprawę muzyczną przygotował chórek pod opieką Pani Teresy Olesiejuk. Konferansjerkę prowadziła Eliza Zając, która profesjonalnie zapowiadała kolejne punkty programu.
Po części  artystycznej, na którą przybyli emerytowani nauczyciele oraz rodzice,  Pani Dyrektor, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom obsługi naszej szkoły.
                                                              



                                                 Aleksandra Daczkowska - ucz. klasy VI
 

11 września 2012 r. 
Wycieczka do Woskrzenic
           Dnia 11 września 2012 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Woskrzenic Małych. Uczestnikami integracyjnego wyjazdu była klasa druga oraz nasza klasa (trzecia). Wyjechaliśmy o godzinie 8.45 spod budynku szkoły. Po 20 minutach dotarliśmy na miejsce, gdzie przywitał nas właściciel ośrodka. Pierwszą zabawą na świeżym powietrzu, jaką pan nam zaproponował,  były  zjazdy w parku linowym. Następnie, pod bacznym okiem pana instruktora, mogliśmy przejechać się konno. Wszystkim dzieciom przypadła do gustu zabawa pt. „Cztery pory roku” polegająca na pokonaniu dość trudnego toru przeszkód. W tej konkurencji, w której liczyły się: spryt, zwinność i odwaga,  okazały się lepsze dziewczyny. Po tych atrakcjach zostaliśmy zaproszeni na kiełbaski z grilla. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się na przejażdżkę bryczką. Po powrocie mogliśmy poskakać na trampolinach.         
 Pobyt w ośrodku „Wiosenny wiatr” bardzo nam się podobał. Chcielibyśmy, aby jeszcze raz spotkać się w takim gronie i w takim miejscu.

                                                      Weronika Lichaczewska - ucz. klasy III
Fotorelacja